Кошик

о. Жоао Шагас

Отець Жоао Шагас (Don João Chagas) відповідальний за душпастирство молоді у Католицькій церкві. Голова офісу душпастирства молоді в Римській Дикастерії відповідальної за Мирян, Сім'ю та Життя (з 2013). Бразилієць за походженням, був висвячений на священника 21-го грудня 2001 року. Розпочав свою працю у Римській Курії співпрацюючи в рамках підготовки Світового Дня Молоді у Ріо-де-Жанейро з 2011 року. Набув великого пасторального досвіду у лоні Католицької спільноти "Шалом", яка є інтернаціональною спілкою вірних. Власне, в цій спільноті зародилося і плекалося його священиче покликання.

Після навчання філософії у своєму рідному місті Форталеца Жоао Шагас навчався на бакалавраті в Римському Папському Університеті Святого Томи Аквінського, відомого як, Анжелікум. Повернувся на батьківщину і після трирічного перебування там розпочав ліцензіатські студії у Римі з Богослов'я Духовності, у Папському Інституті Духовності, відомого як Терезіанум, там само у 2020 році здобув докторський ступінь.

Протягом двох термінів був членом Генеральної ради спільноти Шалом, а протягом десяти років був міжнародним помічником, працював у фондах Співтовариства в різних країнах Латинської Америки, Африки, Європи та Азії. Окрім праці, що стосується служіння молоді, служіння у сфері покликання, катехизації для молоді та дорослих, літургійної анімації, тощо - також спричинявся до організації масштабних подій. Був відповідальним за участь спільноти Шалом у Світових днях молоді (в Римі, Торонто, Кельні, Сіднеї та Мадриді).

В Римі, також був помічником у Міжнародному Молодіжному Центрі святого Лоренцо. З 2007 до 2011 служив на парафії Святої Анни (у місті Пян Парадізо) що приналежна до єпархії Чівіта Кастелана (у провінції Вітербо).

Отець Жоао говоритиме на майданчику «Богословська та душпастирська цінність слухання», який розпочнеться о 17:30 у бібліотеці Центру Шептицького на 4 поверсі (зелена зона)

Модеруватиме зустріч о. Максим Рябуха СДБ, вікарій Провінційного Настоятеля оо.Салезіян в Україні, УГКЦ